O penzionu

Penzion vznikl v roce 2006 rekonstrukcí bývalé hospodářské budovy zámku na Moravci (Vysočina). Sousedí s přístupným zámeckým parkem s řadou cizokrajných dřevin a spoustou rododendronů, leží v krajině vysočiny kde na Křižanovsku a Moravecku se nachází na 250 rybníků se spoustou lesů.

Penzion u Výletů nabízí pohodlné ubytování na Vysočině pro 24 osob s možností až 7 přistýlek pro rodinné i skupinové pobyty (v létě kolaři, v zimě běžkaři, školy v přírodě, školní výlety a pod) a dva třípokojové apartmány každý až pro 8 osob, které jdou pronajímat samostatně nebo spolu s ubytováním pro skupinové pobyty.

Velmi rozsáhlé společenské zázemí (až pro 40 osob) je možno využít i ke školení, oslavám, svatbám, pořádání kurzů a dalších vzdělávacích akcí.

Penzion nabízí možnost připojení k internetu pomoci Wifi.

Pro koho jsme – kdo k nám jezdí

 • Po čtyřletém provozu se u nás ubytovávají nejčastěji skupiny (do 40 osob) 5 – 10 mladých rodin s malými dětmi, které u nás tráví víkendové nebo prázdninové týdenní pobyty.
 • Skupiny maminek (6-15) na mateřské dovolené s malými dětmi od 2 měsíčních a výše, které jezdí v jarních a podzimních termínech od neděle do pátku.
 • Skupinová cvičení a kurzy 20 – 40 osob (jóga, relaxace, tance, výtvarná výchova, ruční práce apod.)
 • Školy v přírodě.
 • Školení a firemní akce.
 • Mimo prázdniny se u nás pořádají svatby a oslavy až do 55 osob u stolu.
 • V apartmánech ubytováváme malé skupiny nebo jednotlivé rodiny (do 8 osob) , v apartmánu A2 i imobilní osoby s doprovodem.
 • Každé jaro v květnu je jeden víkend rezervován pro amatérské fotografy – fotovíkend – více informací na tel. 604 997 977
 • Silvestr je nabízen za předem dohodnutou cenu pro skupiny do 40 osob na 5denní pobyt.

Od léta 2017 jsme rozšířili ubytovací kapacitu o dalších šest pokojů.

POkojJedná se o 6 samostatných pokojů dvou až pětitilůžkových, s celkovou kapacitou až 22 lůžek. Každý pokoj má své vlastní sociální zázemí ( sprcha, WC a umyvadlo) a malou kuchyňku vybavenou lednicí, dvoukolovým plynovým sporákem, mikrovlnkou a dřezem k mytí nádobí.

Ve společné klubovně je umístěna v čajové kuchyňce pečící vestavěná trouba. Mimo již zmíněné klubovny, kde jsou i krbová kamna pro přitopení, je na vstupní terase kryté venkovní posezení, kryté proti větru, venkovní gril (na dřevěné uhlí či brikety) a malé pískoviště.

Kolárna je společná s nyní již provozovanou částí „A“, stejně tak venkovní hřiště a dětské průlezky a vnější plochy.
 
Ceník pro část „B“ je stejný jako pro apartmány v části „A“

Penzion není dělnická ubytovna.

Náš penzion je vybaven biologickou čistírnou odpadních vod , proto prosíme neházejte a nesplachujte do odpadu ( umyvadla, dřezy, WC) čistící ubrousky, dámské vložky, tampony, zbytky jídel, smažící tuk , pevné předměty, chemikálie , desinfekční prostředky, léky a podobně. S těmito věcmi si prostě zatím neumíme poradit.

V penzionu třídíme odpad

 • Plast – označené nádoby na chodbách
 • Papír – označné nádoby na chodbách
 • Bio – vše co se dá dát na kompost – uzavíratelná nádoba označená Bio ve vstupní předsíni
 • Pečivo – v klubovně ( za to Vám poděkují naše slepice, kačeny a králíci)
 • Směsný odpad – na každém pokoji odpadní koš, pokud ho máte plný prosím vyneste ho do popelnice před penzionem , náhradní plastový sáček je v klubovně

Ukládání kol a kočárků

Prostor pro dva kočárky je pod schodištěm u vstupu, pokud jich je více prosím ukládejte je do kolárny stejně jako jízdní kola, dětská kola, koloběžky a odrážedla – klíč od kolárny je shodný s Vaším klíčem od pokoje.