Obec Moravec

Obec Moravec s cca 600 obyvateli má poštu, obchod s potravinami, který je otevřený i v neděli. Je tu i obchod se smíšeným zbožím. Obecní úřad, kostel, dvě restaurace.

Fotbalové hřiště je možno si pronajmout od místní TJ – volejte pana Libora Mičánka  tel.: 731 457 693. Kdo by si rád pronajal tenisový kurt, volejte na obec pana Uhlíře 731 482 722.

Obec také vlastní sněhový skútr k vytváření běžeckých stop.

Okolí obce Moravec

Okolí MoravceMoravec leží v nadmořské výšce cca 560m  ve východní části Českomoravské vysočiny s možností pěších a cyklistických výletů.

V okolí Moravce a Křižanova je roztroušeno v krajině na 250 rybníků a rybníčků – možnost koupání – cca 25 minut pěšky u rybníka Piknusek s písečnou pláží, zatopený lom u obce Dolní Rožínka, koupaliště v Bystřici nad Pernštejnem.

Rybaření v okolíRybaření v okolí Moravce

Rybaření možno domluvit na soukromém rybníku cca 3 km od penzionu u pana Pacnera na tel. č. 732 465 126.

Pstruhové revíry jsou na řece Loučce a Svratce směrem na Tišnov.

Procházky po okolí

Procházky po okolíSeverně  a východně od obce jsou hluboká údolí potoků a řek povodí Svratky s malebnou zalesněnou krajinou, řadou zřícenin a přírodních zajímavostí.

Západně a jižně se rozprostírá náhorní mírně zvlněná rovina táhnoucí se až k Novému Městu na Moravě, Žďáru nad Sázavou a Bohdaleckým rybníkům.

V okolních lesích je možný sběr hub a lesních plodin. V okolí se nachází několik významných alejí lip.